Loading...

Herding MAXX

Tanımlama

Herding® MAXX serisi yüksek hava debilerinde  kullanılmak üzere Herding sinter lamel  filtresi ile kullanıcıya  yüzey filtrasyonunun tüm kanıtlanmış faydalarını sağlamakta.

Herding MAXX büyük filtre sistemleri Herding sinter lamel  filtresi ile yüzey filtrasyonu prensibine göre çalışır ve genelde ince, aşındırıcı, aynı zamanda yapıştırıcı veya toplayıcı eğilimli özelliği sahip tozların filtrasyonunu veya geri kazanımını sağlar. Özellikle yüksek toz yükü olan  1.000.000 m³/h e kadar olan hava debilerinde Herding MAXX serisi kendisini ispat etmiştir.

Modüler konsepti, nakliye ve sevk esnasında mümkün olduğunca etkili alan kullanımı ve tesisin inşaasında,yüksek esneklik sağlar. Vidalı konstrüksiyon konsepti mevcut inşaat sahası durumuna göre temel bileşenler ve ön montajlı büyük bileşenlerle çeşitli alternatifler sunar. Kullanım alanları çelik üretimi, kum ve maden çıkarma/işleme/nakliye ayrıca geri dönüşüm gibi alanlardır.

Herding MAXX serisinin diğer kullanım alanları ise cam sanayisi, kimya, metal işleme, gıda plastik üretimidir vb endütrilerdir.

Avantajları

 • Büyük filtre sistemlerinin üst kısmı hem yürünebilen temiz hava  odası veya temiz hava odasına girişi bulunan basit bir muhafaza kapaması olarak düzenlenebilir. Temiz hava borusuna bağlantısı tek bir arayüz üzerinden gerçekleştirilir
 • Orta kısmında tesisin kalbine giden kirli hava girişi bulunmakta. Kirli hava  girişi de tek bir flanş ile bağlanabilir. Filtre girişindeki saptırma sistemleri etkili bir ön ayrıştırma sağlar, filtre bileşenleri korur ve hedeflenen akışı üretir.
 • Toz fraksiyonlarının ayrıştırılması, rijit gövde tabanına dayalı yüzey filtrasyonunu patentli Herding® sinter lamel filtreleri tarafından sağlanır. -Filtre  elemanların takılıp sökülmesi temiz hava çıkışını tarafında yapılır. Pulse-jet ünitesi filtre sisteminin dışında bulunur, böylece çalışan sistem esnasında filtre sistemini kapatmadan tüm temizleme sisteminin bakım ve revizyon işlemleri yapılabilir
 • Filtre sisteminin alt  kısmında  toz boşaltma bölümü bulunur. Prosesin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli sürekli boşaltım sistemleri ile donatılabilir.
 • Montaj esnasında vinç ve iskelelere çok az ihtiyaç duyulmasından dolayı konvansiyonel filtre sistemlerine göre montaj zamanı %30'a kadar düşer

Özellikler

  • Yürünebilen temiz hava odası opsiyonel
  • Filtre sisteminin yapısal eşpotensiyel topraklama
  • Toz tahliye sisteminleri için esnek seçimi (sürekli)
  • Montaj yerine göre (iç veya dış alan) yüksek kaliteli gövde kaplaması