Loading...

Herding PHARMEX

Tanımlama

Herding® PHARMEX filtreleri basınç dalgalanmalarına dayanıklı olarak dizayn edilmiş olup patlama basıncı 10 bar ve KSt değeri 250 bar m/s değerine kadar olan organik tozlarda harici bir patlama önleyici ekipmana ihtiyaç olmadan kullanılabilmektedir.

Filtre gövdesi düzgün ve kaynaklı konstrüksiyon olarak imal edilmektedir. Filtre sağ orta kısmı Herding sinter lamel filtre elemanlarının bulunduğu tozlu hava kompartmanıdır. Bu bölümün altında filtre bunkeri ve bunker altında farklı opsiyonlar ile toz deşarj ekipmanları konumlanmıştır. Temiz hava kompartmanı filtrenin sol kısmında bulunmaktadır ve bu bölümün ön kısmında filtre kontrol ünitesi bulunmaktadır. Temiz hava kompartmanın alt bölümünde istenilmesi halinde kullanılmak üzere ikinci kademe Hepa filtre kompartmanı bulunmaktadır.

Avantajları

  • Harici bir önlem almaya gerek kalmaksızın güvenli bir sistem
  • İmalat veya mühendislik alanında herhangi bir konumda rahatlıkla yerleştirilebilir
  • Sinter lamel filtre sonrası < 0.2 mg/m³ emisyon değeri (toz cinsine bağlı)

Özellikler

PHARMEx ile patlama kapağı veya yangın sönümleme sistemine gerek kalmadan çözüm imkanı sunulmaktadır. Opsiyonel olarak sunulan su püskürtme ve toz deşarj sistemleri ile kontaminasyona mahal vermeden filtre elemanı ve toz deşarj imkanı sağlanmaktadır.